Tafelstern Coffee Tasting kahvikupit EAhlstrom

Kohvitassid kohvikule, kes panustab parima kohvi nimel

16.4.2019

Kohvitass kohvikus on osaks tervikkogemusest, mis aitab parimal võimalikul viisil esile tuua kohvi maitse ning täiendab kohviku sisekujundust, meeleolu ja kontseptsiooni. Kohvik, kes panustab kohvi serveerimisele, pakub kohvijooke kohvi joomiseks mõeldud tassidest.

Milliseid kohvijooke kliendid sel suvel küsivad ja milliseid jooke trendikas kohvikus pakutakse? Võtmekliendihaldur Heidi Sandell ja Soome Pauligi Channeli turundusjuht Taina Aittasalo hindavad suve kohvitrende

Kohvitrendid suveks

Cold brew ehk külmpressmeetodil valmistatud kohv on kindel suvehitt. Cold brew kohvi nauditakse sellisena nagu see on, jääkuubikute, piima või jäätisega. Cold brew kohvi võib maitsestada marjade, maitsetaimede, maitsesiirupi või isegi kakaoga. Seda võib kasutada ka booli põhjana ning jooki võib pakkuda kannust kogu lauaseltskonnale sarnaselt sangria serveerimisele.

Huvi külmade kohvijookide vastu on ka muidu suurenemas. Ka affogato – kohvi-jäätisekokteil – on jälle trendikas ja suveks sobiv jook.

Huvi käsitöökohvikute, käsitöö kohviröstijate ja käsitöökohvide vastu suureneb sama tempoga kui kohvigurmaanide arv. Kohvinauding on kogemus, mis suurendab kohvi tarbimist väljaspool kodu. Tervikkogemust toetavad ka kohviku miljöö ja teenindus.

Maailmas ollakse astumas järgmist sammu, mis viib meid lähemale sellele, et kohvist on saamas teadus. Kohvi ekstraheerimiseks kasutatakse tuunitud seadmeid ja erimeetodeid ning kohv on muutumas keemikute pärusmaaks sarnaselt sellele, kuidas molekulaargastronoomia omal ajal toiduvalmistamist muutis. 

Sangata tassid ja klaasid

Kohvitass mõjutab olulisel määral kohvi maitset ja kohvikogemust. Kohvitasside maailmas on nüüd populaarsed sangata tassid ja klaasid. Sangata tassid sobivad "flat white" kohvile ning klaasidesse segatakse külmad kohvijoogid ja ülitrendikad kurkumi, matcha või marjadega värvitud latte kohvijoogid.

Gurmeekohvide kõrval teeb taas ilma heleda röstiga filtrikohv. Kuid siingi määrab kvaliteedi kohvi päritolu, sort, kasvukeskkond ja röstimise professionaalsus. Klassikalise filtrikohvi pakkumiseks valitakse klassikaline sangaga tass.

Tule meie näidistesaali tutvuma uue Tafelstern Coffee Tasting-tootesarjaga.

Loe edasi: Joogitrendid: käsitöö, hea väljanägemine ja vastutustunne

Sügistoonides uudistooted!

lühtrid küünlad restoran

Laternad ja küünlad restorani terrassile

Kaunis ja toimiv terrass nende toodetega!