Mida põlle valides silmas pidada?

20.1.2021

Põlledele mõeldes on esimene asi ilmselt millele te mõtlete – toidu valmistamine. Tegelikkuses on põlledel aga palju tähtsam funktsioon – esiteks hoida riideid määrdumise eest ja teiseks, et kaitsta teid köögis kehavigastuste eest.  

Põllesid on mitut tüüpi, mitmesugustes materjalides, värvides ja stiilides ning selle valimine pole üldse nii lihtne kui esmapilgul tundub. Enne kvaliteetse põlle soetamist peaksite teadma, mida proovite selle kandmisega tagada, muidu võib see jääda liiga suureks, liiga väikseks või liiga vähese kaitsega põlleks. Professionaalseks toiduvalmistamiseks mõeldud põll ei paku nõutavat kaitset näiteks keemialaboris.

Enne põlle väljavahetamist ja uue ostmist esitage endale järgmised küsimused, et saada just see, mida vajate - mitte ainult seda, mida arvate vajavat.

Mis tegevuse ajal põlle vajate?

Kui töötate restoranis, soovite loomulikult põlle, mis on kindla välimuse ning ka funktsioonidega. Restoranides on kokkade põlled kujundatud teisiti kui näiteks kunstnike, keevitajate või puuseppade põlled. Mõistmine, milline peaks olema ühe põlle funktsioon, aitab teil veenduda, et saate täpselt seda, mida vajate. Samas tuleb tõdeda, et nii mõnegi meie pakutava põlle kvaliteet on nii tugev, et sobiks ka muu eriala esindajatele selga.

Kas kavatsete kasutada teravaid esemeid?

Professionaalses köögis töötades töötate loomulikult nugade ja muude teravate esemetega, mis võivad kergelt koduse põlle õhukese materjali läbi lõigata. Isegi kui kõige paksemad põlled ei kaitse teid iga üksiku asja eest, millega kokku puutute, soovite siiski, et saaksite kaitse mõne väiksema torke ja täkke eest, ilma et peaksite iga kord muretsema uue põlle ostmise pärast. Kui valida õigest materjalist ja värvist põll, on võimalik ka need täkked ning väiksemad vigastused muuta omapäraseks disainielemendiks.

Sellise Chaude Devant nahast põlle puhul ei riku täkked kindlasti selle üldist välimust.

Kas soovite midagi kergesti pestavat?

Tõenäoliselt ei taha te põlle pesta iga kord kui seda olete kasutanud. Pigem soovite midagi, mis plekkidele pikemalt vastu peaks. Peakoka põll on valmistatud vastupanuks tavalistele toiduvalmistamise plekkidele: rasvad ja õlid, happed või vein. Enamike nende plekkidega põlled saab regulaarselt pesumasinasse visata, et uuesti puhtana kasutada. Samas võib olla mugavaks lahenduseks ka märg puhastuslapp, millega pind lihtsalt üle tõmmata, et saaks kiirelt tööga jätkata.

Kui oluline on teie jaoks stiil?

Stiil/disain on üks osa põllest, kuid pidage meeles, et põlle eesmärk on kaitsta siiski riideid, mida te kannate ning loomulikult ka teid endid. Muidugi on olemas disainitud põlled, kuid need ei pruugi pakkuda teile vajalikku kaitset või võivad need olla valmistatud pisut kehvematest materjalidest. Ehkki stiil on oluline, proovige mitte lasta sellel oma ostul määravaks teguriks saada.

kokariided, põll, kokapõll, nahast põll

Aeg teha õige valik!

Õige põlle valimine pole nii lihtne kui see algselt tundub. Teil võib tekkida kiusatus valida kõige vastupidavam täiskattega põll, mis on paljude taskutega ja tundub praktiline, kuid kui töötate kuumas köögis või vajate lihtsalt  plekkide eest kaitsmiseks midagi kergemat, leiate, et see ei ole siiski nii mugav, kui esmapilgul tundus. Vajaliku põlle omaduste teadmine hoiab teid raha raiskamise ja vale ostu eest. Oluline on see, et tööd tehes oleks teil mugav, sest see kandub edasi ka toidu maitsesse ja serveeringusse.

kokariided, põll, kokapõll, riidest põll

Oleme oma Creative Studiosse (Punane tn 56; Lasnamäe) vaatamiseks ning katsumiseks välja pannud mitmeid erinevaid põllesid, mille seast leiate kindlasti omale parima disaini ning kaitsega põlle kas endale või kokkadele. Kindlasti heitke pilk peale ka meie kodulehel väljas olevatele tööriietele: Tööriided restoranitöötajatele ja kokkadele.

kokariided, põll, kokapõll, nahast põll

Kaunis ja toimiv terrass nende toodetega!

Ringlussevõetud PET-materjal sisustustoodetes