Õige õlleklaas viimistleb õllenaudingu

30.4.2019

Õlleklaasi tähtsaks ülesandeks on õlle kaitsmine ehk selle lõhna ja maitse säilitamine. Kaunis õlleklaas rõhutab joogi välimust ja tekitab naudingust lausa esteetilise kogemuse. Õige ja korralikult pestud õlleklaas näitab restorani kõrget teeninduskultuuri ja hoiab õlletraditsiooni au sees.

Milline õlleklaaside valik peaks restoranil olema? Millist õlut tahavad kliendid suvel tarbida? Ja millised õlleklaasid sobivad erinevatele õlledele kõige paremini? Soome meediaettevõtte Viisi Tähteä tegevjuht ja õlleasjatundja Heikki Kähkönen annab vastused eelnevatele küsimustele.

Suve kindlad lemmikud on nisuõlu, pilsner ja IPA

Suvehooaja kindlateks valikuteks on värsked pilsnerid ja nisuõlled. Saksapäraste filtreerimata nisuõllede iseloom pääseb kõige paremini esile kõrgest klaasist, mis on alt kitsam, ja mille ülevalt sissepoole pöörav klaas aitab kaasa paksu vahumütsi moodustamisele. 

Selle suve trendiõlledeks on ka humalased, linnaselised ja veidi kuivad pilsnerid. Pilsnerite puhul on oluline nende paks ja kaunis vaht, mis õige valamise korral on paari sõrme paksune. Pilsnerite väärtus pääseb kõige paremini esile õhukesest pikast kitsast pokaalist, mis hoiab õlle jahedana.

Endiselt püsib ka India Pale Ale ehk IPA õllesõprade lemmikõluna. IPAst on saanud lisaks laagriõlledele väga populaarne õlu. Tavalise, väga humalase IPA kõrvale on tõusnud humalaga mõrustatud New England IPAd ehk NEIPAd ja madala alkoholisisaldusega session ale õlled.

Õlleklaaside põhivalik

Briti pindiklaas ehk pindine klaas on restoranides kõige rohkem kasutatav õlleklaas. Algselt oli see mõeldud inglise ale õllede, bitterite ja stout-õllede nautimiseks. Tänu heale virnastatavusele sobib see mitmeotstarbeliseks üldklaasiks, eriti kraaniõlledele. Õllenaudingu peamiseks eeltingimuseks on puhas klaas, mille pesemisele ja loputamisele tasub pöörata erilist tähelepanu.

Hea õllerestoran on varustatud ka mitmeotstarbeliste tulip-klaasidega. Kitsenev keskosa aitab kaasa kauni vahu tekkimisele ja muudab laienevast ülaosast väljuva õllearoomi intensiivsemaks. See on ka igati hea valik paljudele suveks sobivate hapude õllede ning puuvilja- ja marjaõllede nautimiseks.

Mõõdujoonega õlleklaasid suveterrassile

Suveterrassil kraaniõlut pakkuvale restoranile on parimaks klaasivalikuks mõõdujoonega õlleklaas. Õlleklaasi mõõdujoon aitab valada täpset kogust. Terrassil tasub meeles pidada, et õlled peavad alati olema varjus ja otsese päikesepaiste eest kaitstud. Õlu on elav ja värske toode, mis kaotab kõrvetava päikse käes kiirelt oma maitseomadused.

Tule tutvu õlleklaaside valikuga meie näidistesaalis aadressil Punane 56, Tallinn.

 

Loe edasi: Joogitrendid: käsitöö, hea väljanägemine ja vastutustunne

Kaunis ja toimiv terrass nende toodetega!

ravintola somistus E.Ahlström

Stiiliteenused restoranile!

säilytysrasiat ravintola ahsltrom

Puhas restorani tagaruum – väike luksus argipäeva!