Õigete valikutega vastutustundlikuma tuleviku suunas

23.5.2021

Vastutustundlikkus on E.Ahlströmis juba pikka aega au sees. Meie eesmärgiks on, et vastutustundlike valikute tegemine oleks restoraniäris võimalik ja võimalikult lihtne. Arendame juba kaks aastat koos kolme ettevõttega AINIA ringmajandusteenust. Teame, et muutused ei tule kiirelt ja vastutustundlikke tegusid tehakse üks korraga, kuid koos saame kindlasti hakkama – sest koos on meid rohkem!

Soosime pikaajalisi valikuid

Hea on see, et profikasutuseks mõeldud portselannõud on valmistatud talumaks tugevat käitlemist ning nende kasutusaeg on juba loomult pikk. AINIA ringmajandusteenuses võib tooteid ka taastöödelda ning nõude kasutusaeg on veel pikem. Uut projekti alustades vaatame alati koos kliendiga täpselt läbi, mida võib parandada ja mida uuendada. Soovime omalt poolt igati arendada ja toetada meetoteid, millega edendatakse jätkusuutlikku ringmajandust ja säästetakse loodust. 

AINIA ringmajandusteenus teeb läbi taastamise võimalikuks nõude varasemast pikema kasutusaja, teine variant on kasutatud nõud töödelda tellisteks. Taastatud nõu süsinikujalajälg on uue nõuga võrreldes 90% väiksem ning nõu kasutusiga pikeneb lausa 5–7-kordseks. Restoranid võivad tegutseda vastutustundlikult ka sel moel, et toimetavad meile oma kasutusea lõppu jõudnud nõud, et need püsiksid ringluses aastaid. Juba taastatud AINIA nõusid võite tellida otse meie e-poest! 

Soosime uuskasutust ja ringlussevõttu

E.Ahlström on eriti õnnelik selle üle, et meie tarnijad jagavad meie jätkusuutlikkuse alaseid väärtusi ning vastutustunne paistab välja nii nende toodangust kui ka tootearendusest. 

Inglismaal Churchilli portselanitehases suunatakse ringlusesse kõik tootmisprotsessi käigus tekkivad jäägid ning pingutatakse energiasäästliku põletusprotsessi nimel. Prantsuse tootja Revoli oivaline No.W nõudevalik on vett säästes valmistatud patenteeritud ümbertöödeldud massist ning isegi nõude glasuur on 100% ümbertöödeldud materjalist. No.W nõudega saad tutvuda siin.

Ümbertöödeldud plastist valmistatud tooted on meie valikusse kuulunud juba pikemat aega. Näiteks kokku kogutud PET-plastpudelid saavad uue elu paljudes sisustustekstiilides, näiteks pehmetes terrassipatjades ja -pleedides, samuti paljudes tööriietes. Ka uued Guzzini Tierra tooted on valmistatud 100% ringlusesse suunatud PET-plastist. Need stiilsed ja veidi traditsioonilise välimusega savinõusid meenutavad nõud on nõudepesumasina kindlad ja uuesti ringlusesse suunatavad.

Ümbertöödeldud plasti kasutatakse ka terrassimööblis: näiteks Pedrali tool Remind 3730R ja Scab Designi Ginevra Go Greeni toolid on toodetud 100% ümbertöödeldud plastist. Taaskasutusalumiinium seevastu on kasutusel Rootsis valmistatud stiilsetes Exxent külmaplaatides, mis taluvad ka nõudepesumasinat.

Soosime vastutustundlikku toodangut

Suurem osa meie toodetest valmistatakse Euroopas ja sellest valdav osa ka Soomes. Näiteks meie tarnijate Bauscheri, Schönwaldi ja Tafelsterni tehastes Saksamaal Baieris valmivad nõud tõelise lähitoodanguna, sest nii tooraine, tehaste omanikud kui ka töötajad on kõik pärit tehasest vähem kui 50 km raadiusest. Lisateave portselannõude valmistamisest Saksamaal >>

Suurepärased näited meie kodumaisest lähitoodangust on Helsingis Herttoniemis valmivad Luna by Pekka Terävä keraamilised nõud ning Porvoo portselanitehase VAJA Finland tooted. Ka Iittala klaasid valmivad Iittala klaasitehases, millel on 2021. aastal muide 140. aastapäev!

Lisaks on meie valikutes ohtralt Soomes valmistatud köögitarvikuid ja serveerimisvahendeid, näiteks kastruleid, karpe, kõrgendusi ja reste. Erimõõdus tellimustööd, näiteks sisseehitatud mööbel, valmistatakse tellimusel ja täpselt soovide kohaselt selleks, et toode kindlalt ajale ja kasutamisele vastu peaks.

Hoidkem loodust ning säästkem aega ja raha jätkusuutlike taastöödeldud nõudega. 

Vaadake vastutustundlike toodete nippe restoranidesse >>

AINIA valik e-poes >>
 

Keskkonnasõbralikud tooted restoranidele ja hotellidele

Ringlussevõetud PET-materjal sisustustoodetes