Pidulaua menüü koostamine –

29.4.2019

Maipühad, emadepäev, koolilõpupeod ja pulmad – pakuvad klientidele palju rõõmu. Nende ilusate hetkede ja meeleolu loomisel on restoranil märkimisväärne roll. 

Fine-dining restoranides tuleks pidulaua roogade väljapanekut puudutavate trendide suhtes säilitada teatavat diskreetsust

Fine-dining restoranides peaks brunch menüü koostamisel võtma arvesse lauakatmiste arvu, sest see mõjutab otseselt nõude valikut ja roogade väljapaneku plaanimist. Kui katmisi on üks või kaks, siis serveerige magustoitu näiteks maitsmislusikatest. Söögisaalis säilib rahu, kui puudub vajadus kohe buffeelaua äärde sabasse seisma jääda.

Kuld ja vask värvidena lisavad pidulikkust ja kattele võib värve lisada näiteks vaaside, kausside, erinevate lauanõude ja tekstiilide abil. Kaunid dekoratiivsed pildiraamid sobivad hästi ka menüüraamideks.

Magustoidu väljapanekul saab kasutada erinevaid astmelisi lahendusi, mis toovad petit fours-suupisted kaunilt esile.

Klassikalisele stiilile uusi nüansse lisades tuleks jääda tagasihoidlikuks. Ajatu säraga valgete lauanõude kõrvale võib tähelepanu äratamiseks ja kontrasti loomiseks asetada näiteks kivivaagna ja tumedaid mati pinnaga serveerimisnõusid.

Piduliku laua ehk banketi roogade väljapanek peab olema mitte ainult silmatorkav, vaid ka hõlpsalt teenindatav

Kui kliente on päevas peaaegu 500, koostatakse pidulaua roogade väljapanek eelkõige praktilistest kaalutlustest lähtuvalt. Kaunis ja praktiline ei ole tingimata teineteist välistavad mõisted. Pidulaua pidulikkust aitab tõsta näiteks metallist GN-nõude asendamine huvitava kujuga keraamiliste GN-nõudega.

Erinevate platvormide, mitmekorruseliste serveerimisvaagnate ja jalaga raamide abil saab buffeele väga lihtsalt vaheldusrikkust ja nähtavust lisada. Neid saab mugavalt paigutada juba olemasolevate nõude asemele, vastavalt vajadusele ja meeleolule.

Tähis on mõelda ka nõude suurusele. Õige suurusega serveerimisnõud aitavad säilitada hügieeni ja vähendada toidu raiskamist.

Toiduvaliku plaanimisel pidage lisaks sööjate arvule silmas ka pakutavate roogade arvu ning toitude asetust võimaliku külma ja sooja menüü puhul. Õhukesed, kaunid külmaplaadid ja looduslikke materjale meenutavad melamiinnõud pakuvad uusi loomingulisi võimalusi.

Kaaseagne brunchilaud on koduselt maalähedane

Trende jälgival restoranil tasub panustada serviisi, milles saab mugavalt kombineerida erinevaid uudseid toite. Toitude väljapanekul võib kasutada ka kauneid potte, väikseid padasid ning erinevate värvide ja mustritega serveerimisnõusid.

Piduliku brunchi väljapaneku elavdamiseks võib kasutada näiteks melamiinist ja kulunud puidust valmistatud nõusid. Erinevad alused ja kaunistused annavad inspiratsiooni ka eksperimentaalseteks menüüdeks –  Proovi tuua pidulauale metsa hõngu, kasutades näiteks dekoratiivset samblikku.

Traditsioonilisest toitude järjekorrast – külmad suupisted ja kala enne, seejärel soe söök – võib toitude serveerimisel julgelt kõrvale kalduda! Erinevatel laudadel serveerimine on hea võimalus külalistele lõõgastava keskkonna loomiseks ja nende loomulikul viisil liikumisele kaasa aitamiseks. Kogu toiduvalikut ei ole vaja panna ühele lauale.

Kaunis ja toimiv terrass nende toodetega!

ravintola somistus E.Ahlström

Stiiliteenused restoranile!

säilytysrasiat ravintola ahsltrom

Puhas restorani tagaruum – väike luksus argipäeva!