Restorani- ja sisustustrendid 2021

7.12.2020

Valisime sellesse blogisse välja parimad palad oma iga-aastasest trendiennustusest. Jagasime 2021. aasta ennustused kolmeks: ajastu ilmingud, visuaalsed trendid ja toidutrendid. Lisaks ennustame kolme restoranisisustusega seotud üksikasja, mis 2021. aastal trendiks tõusevad. 

Kui restoranitrendid  ja nende jälgimine teile põhjalikumat huvi pakuvad, siis tulge meile külla ja räägime lähemalt!

E.Ahlström tegeleb Soomes ja Baltikumis meeldejäävate restoranikeskkondade loomisega. Meeldiv keskkond tuleb tervikust: restorani sisustusest ja valgustusest, lauakatetest, helikeskkonnast ja dekoratsioonidest ning ka töötajate riietusest. Jälgime hoolikalt erinevaid trende moe, sisustuse ja toidukultuuri maailmas ning panime nende põhjal kokku oma iga-aastase trendiennustuse. 

Oleme oma tegevuses pidevalt arenevad ja meie jaoks on tähtis aru saada, mis toimub meid ümbritsevas maailmas ja millised muutused ja vajadused iga ajastuga koos käivad. Need mõjutavad nimelt seda, kui mõnusaks kliendid restorani peavad ja millistesse kohtadesse nad ikka ja jälle tagasi soovivad tulla.

Edukas restoran loodab muidugi oma stiili peale, aga toob veidike sisse ka ajakohaseid trende. Nende väikeste muudatuste abil käib teie restoran ajaga kaasas ning püsib klientidele ikka huvitav ja värske!

Pakume teile just teie kliente igas mõttes köitvaid lahendusi – alati teie soove ja eelarvet silmas pidades. Klientidele orienteeritud teenuste abil saame alustada sisustuslahendustest. Pöörame tähelepanu ka sellele, et personali igapäev restoranis oleks sujuv ja heaolu tagav, edendades positiivset teeninduskultuuri, mida kliendid märkavad ja meelde jätavad.

Kolm ajastu ilmingut

Paindlikkus ja empaatia

Koroonakriis on sundinud meid mõtlema paindlikele ärimudelitele ja lihtsatele toimimisviisidele. Positiivne on see, et on tõusnud julgus uueneda ja kasvab avatus uutele ideedele. Äritegevusega on seotud suur empaatia – uuendusi tehakse keskkonda, jätkusuutliku arengu väärtusi ja inimeste heaolu meeles pidades ning koostööd tehes teiste tegijatega. Aitame sõpra hädas!  

 
Ebatäiuslikkuse ilu

Praegusel ajal on esiplaanil käte osavus, kodusus ja isetegemise soov. Ebatäiuslikkuse ilu avaldub mitmeti: sisustuses, riietuses, dekoratiivesemetes, tekstiilides ja valgustites. Rohmakus ja sõrmejäljed võivad jääda näha!

 
Läbinähtavus

Viimaks ometi on põhjust minna kogu tegevuses üle läbinähtavuse ajastusse: valmistamisprotsess ja lugu tuuakse stiilselt esile ning midagi ei salata maha, olgu siis tegu toidu, restorani äriidee, mööbli või riietega. Ilu sünnib sellest, et toode võetakse osadeks. 

Kolm visuaalset trendi

Värviline looduslikkus

Kogu tootmises tuleb võtta arvesse kliimamuutust. Valikuvõimalusi andvaid ja uuenduslikke materjale tuleb ju pidevalt juurde: tuntud asjadele lisanduvad biolagunevad komposiidid, taimsed kiud ja ümbertöödeldud materjalid. Selles värvikas looduslikkuses on kõik pehme ja orgaaniline ning arvestab looduse tsüklilisuse ja vähenõudlikkusega. Erinevalt varasemast lisandub looduslikkusele siiski värve: neutraalsetele toonidele lisatakse rohelist, konjakipruuni ja veinipunast. 

Tutvuge näidetega: No.w, tool Ginevra, Emerge, Gastromax Bio

 
Uuendatud traditsioonilisus

Visuaalide vallas võetakse eeskuju nostalgiast ja traditsioonidest ning vana ja uus pannakse ohjeldamatult kokku. Uus stiili ja esteetika vallas: Imelist ja ajatut disaini ei heideta kõrvale, vaid vana uuendatakse ja sellega pannakse kokku tänapäeva nõuded, vormikeel ja värvid. Enam pole küsimus retros. Iga üksikasi on läbi mõeldud. Näha võib Art Nouveau ja juugendi taastulekut.  

Tutvuge näidetega: Inku, America '20s, Vintage prints

 
Tumedatooniline ja rikkalik

Soe, rikkalik, üksikasju täis ja mitmekihiline keskkond loob pöördelistel aegadel kodusust ja turvatunnet. Tumedatooniline ja rikkalik stiil pakub palju detaile, struktuure ja elemente, milles on palju vaadata. Sisustuses võetakse sujuvalt üle eri kultuuride mõjutusi: Aasia, Lähis-Ida ja Aafrika elemendid on ühte sulandunud.  Valgustus on võtmetähtsusega, selle abil luuakse restorani koopalikult rahulik, maagiline või dramaatiline atmosfäär. 

Tutvuge näidetega: Plume, Ann D, Glow, Milano, Noblesse

Kolm toidutrendi

Rustikaalne Itaalia

MMitte miski maailmas ei peata enam puuahjus küpsetatud pitsa võidukäiku. Itaalia toidukultuur tähendab kõigile ja kõikjal kohalikkust, seltskondlikku söömist ja hooajalisust.

 
Puhtus ja teavitamine 

Turvaline, tervist ja heaolu edendav toit. Järjest enam tuleb peale kliimamuutustega seotud vastutust: vähem liha, nulljäätmed, kohalikkus. 

 
Aasia fusion 

Jaapani, korea, vietnami ja hiina toidu võidukäik jätkub, kas kokku segatult või ka eraldi. Juurde on tulemas ka magushapu ja vürtsikas filipiini toit.    

 

Kolm restoranide sisustusdetaili

Dekoratiivne tapeet

Nüüd luuakse ruumi visuaalsele ilmele dekoratiivse tapeediga. Tapeeti on lihtne panna, see loob atmosfääri ja on hea sisustuselement.

Marmoreeritud pinnad

Marmor tuleb taas, kuid mitte vaid kivimina. Tuttavlikku akvareljat või täpilist marmoreeringut näeme nüüd ka muudes materjalides: ümbertöödeldud plastikus, maalitud pindades, tapeetides, nõudes...

Tutvuge näidetega: Aquarel, Confetti, Nara, Kintsugi

Rohelise eri toonid

Kui rääkida järgmisest trenditoonist pärast sinist, siis tugev kandidaat on roheline. Hele ja tume koos ja eraldi, ka konfliktseid toone ühendades.  

Tutvuge näidetega: Plume, Ann D., Scope

Tulge meiele Creative Studiosse külla (broneerige aeg: [email protected]; Punane 56; Tallinn), tutvuge toodetega ning arutame koos, mis võiks teile kõige paremini sobida. 

* * * 

Fotod pärinevad:

Päisepilt: Glamora
Paindlikkus ja empaatia: Unsplash, Toa Heftiba
Ebatäiuslikkuse ilu: Unsplash, Vince Lee ja Muubs
Läbinähtavus: Churchill ja Revol 
Värviline looduslikkus: HOY hotel Paris, design Un fod ed, photo: Sophia van den Hoek ja Churchill Emerge
Uuendatud traditsioonilisus:  Maison Francois London, Oskar Proctor ja  Serax Inku
Tumedatooniline ja rikkalik: Nam Restaurant, Kiova Ukraina, Design: YOD Group, photo Andrey Bezuglov ja  Playground Glow
Toidutrendid: Churchill
Dekoratiivne tapeet: Glamora
Marmoreeritud pinnad: Palmer Confetti
Rohelise eri toonid: Serax Ann D.

Mida põlle valides silmas pidada?

kokariided, põll, kokapõll

Kokariided – kuidas leida parimaid?

Kuidas valida õiget vahuveiniklaasi?