ravintolatrendit cafe burlot paris

Restoranitrendid 2019

4.3.2019

Restoranitrendid peegelduvad sisekujunduse ja toidutrendides. Millised trendid valitsevad restoranides 2019. aasta kevadel ja suvel? 

 

Nopime selleks 2019. aasta kevade restoranitrendidest välja kõige jõulisemad suunad.  

Trend 1: värvid

Nüüd kasutatakse värve. Restoranides löövad laineid julged ja isegi ebatavalised värvikombinatsioonid. Lauakatetes ja sisekujunduses kombineeritakse paljusid erinevaid värve. Kui erinevaid värve on piisavalt palju, muutub värvikombinatsioon harmooniliseks. 

Värvide kombineerimine kandub edasi ka nõudele: üha enam kasutatakse ebaharilikke värvikombinatsioone nõudel ja erinevast kollektsioonist või serviisist pärit nõusid.  

Värvidest on kõige rohkem esindatud maalähedased toonid, murtud sinise ja rohelise varjundid ning korallroosa.

Kevade 2019 trendivärv on korallroosa, mida kasutatakse ohtralt või kombineeritakse maalähedaste toonidega. 


Bauscher


Revol

Trend 2: vastutustundlikkus 

Vastutustundlikkus on omandamas restoranides üha tähtsamat rolli. Lisaks keskkonnavastutusele näitab restoran oma tootevalikuga suhtumist ka ühiskondlikku heaolusse ning terviseedendusse.  Restoranide menüüdesse on ilmunud mõisted lähitoit, hüperlokaalsus, zero waste ja vegantoit.

Restoranides pööratakse tähelepanu materjalide ehedusele: eelistatakse naturaalseid materjale, nagu puit, kivi ja betoon. Kangaste ja tööriiete valikul otsitakse vastupidavaid ja võimalusel taaskasutatud materjalist valmistatud tooteid. 

Jagamismajandusega seotud restoranivaldkonna teenuseid tuleb üha juurde. Headeks näideteks on mh. toiduülejääkide jagamine kogukonnaga, vähekindlustatud peredele või eakatekodudele. 

Vastutustundlikkusele ja tervisele viitav trendijook on fermenteeritud tervislik teejook kombucha


Restaurant Noma, photo credit Big.dk


Serax

Trend 3: restoranisisustuse rikkalikkus ja hubasus

Restoranid konkureerivad üha enam klientide vaba- ja tööaja nimel.  Liikuv inimene võib töötada kontoris, kodus, kohvikus või restoranis. Restoranide sisustus toetab meeldivat ajaveetmist. 

Restoranitrendides esinevad hubasus ja mängulisus. Meeleoluloojateks on erinevate pindade, struktuuride ja materjalide kombinatsioonid. Vormid on ümarad, isegi pehmed ning nii sisustuses kui ka lauanõudes kasutatakse palju värve ja ebaharilikke värvikombinatsioone. 


Living Kitchen 2019


Cafe Burlot, Paris. Photo credit: Dimore Studio

Trend 4: toataimed ja lilled

Toataimeid on juba mõnda aega näiteks kontorites palju kasutatud. Lõpuks on jõudnud rohelus ka restoranimaailma. Lisaks suurtele taimedele kaunistavad resoranide siseruume ka lilled - ehtsad või kunstlilled - ja terved puud. Taimed toimivad ruumi jagajate ja meeleoluloojatena.  Suured lillekompositsioonid edastavad soovitud sõnumi: kodusus, hubasus, pidulikkus, personaalsus... Looduse saab tuua siseruumidesse ka tapeetide ja seinapindade abil, kui taimede eest hoolitsemiseks aega ei jätku. 


Cafe Flamingo, Ambiente 2019


House Doctor

Trend 5: kausitoidud 

Kausitoidud on toidutrendide esinumber. Korea, Jaapani, Taiwani, Havai ja Vietnami riisi- ning nuudlikausid vallutavad ühe restorani teise järel. 2019. aastal muutub restoranitrendiks uuesti ka Hiina köök. Kausist serveeritakse ka muid toite, näiteks salateid.   

Korea köögi bibimbap sobib ideaalselt kausiroa-, värvikirevuse ja tervisetrendidega 2019


Churchill

+1 jagatavad portsjonid ja ühissöömine

Jagatavad ja ühisportsjonid on restoranides au sees ka 2019. aastal. Väikestest kaussidest serveeritavad portsjonid on värviküllased, nagu kogu restorani sisustuski. Jagamine ei hõlma ainult toitu, vaid ka jookide jagamine on trendiks muutumas: lauale tõstetakse kannutäis värskendavat jooki, mida jagatakse sobivates klaasides kogu lauaseltskonnaga. 

Valime oma tootevalikust trendidega haakuvad tooted. Vaata meie tootevalikus olevaid värvilisi nõusid, kausitoitude serveerimisnõusid ja toataimi. 

 


Churchill

Kaunis ja toimiv terrass nende toodetega!

ravintola somistus E.Ahlström

Stiiliteenused restoranile!

säilytysrasiat ravintola ahsltrom

Puhas restorani tagaruum – väike luksus argipäeva!