Ringlussevõetud PET-materjal sisustustoodetes

5.8.2021

Meie tootevalikut on pikka aega ilmestanud PET-materjalist valmistatud padjad ja tekid. Varasemas elus olid need kaunid ja pehmed kodutekstiilid – kõike muud kui plastpudelid!

Ringlussevõetud PET-materjal

PET ehk polüetüleentereftalaat on plast, mida kasutatakse eelkõige karastusjookide pudelites ja pakkematerjalides. Õnneks on PET-plastikust plastpudelid ringlussevõetavad ja isegi neid, mis enam uuteks pudeliteks ei sobi, saab kasutada näiteks tekstiilkiududena. Oma vastupidavuse tõttu kasutatakse PET-polüesterkiudu nt autode turvavöödes ja sisepolsterduses.
 

Plastpudeli teekond pehmeks lõngaks saamiseni

Kuidas muuta plastpudel lõngaks? See on huvitav. Ringlussevõtukäitistes plastjäätmed puhastatakse ja purustatakse väikesteks helvesteks. Seejärel plasthelbed sulatatakse, venitatakse pikkadeks kiududeks ja kedratakse lõngaks. Näiteks vaiba valmistamiseks on vaja 100–750 ringlussevõetud PET-pudelit, olenevalt vaiba suurusest. Lõpptulemuseks on ringlussevõetud plastist tekstiilitoode, mis on kauakestev ja vastupidav.

Mis mulje siis plastist tekstiilitoode jätab? Näiteks puuvillaga võrreldes pole vahe märgatav. Tegelikult on PET-plastist tekstiil pehmuse osas sarnane villasele kangale.
 

Kergesti hooldatavad PET-tekstiilid sobivad ka terrassidele

PET-materjali nägusus kajastub ka selle lihtsuses, nimelt on PET-tekstiilid väga niiskuskindlad ja sobivad seetõttu suurepäraselt ka välitingimustes kasutamiseks. PET-materjalist tekstiile saab pesumasinaga pesta 30 kraadi juures, misjärel kuivavad need peaaegu silmapilkselt.
 

 

Vaadake kõiki PET-patju

Vaadake kõiki PET-tekke

Keskkonnasõbralikud tooted restoranidele ja hotellidele

Õigete valikutega vastutustundlikuma tuleviku suunas