Trendid kevadeks 2018

30.1.2019

Oleme valinud oma lemmikud sellekevadiste trendide hulgast: kullapalavik, rustikaalne ja maalähedane, hygge toidunõudes.

Serveering on pool toidunaudingust. Kuumad sisustus- ja disainitrendid peegelduvad tänapäeval kohe ka lauanõudes ning mõned tootjad toovad sarnsaelt kuulsate disainistuudiotega uudsed värvi- ja vormilahendused turule lausa neli korda aastas. Meie kirg on mööda Euroopat ringi reisida, messe ja nähtusi külastada ning värskeid trendituuli tabada. Selle kevade suundumused on juba leidnud tee meie showroom’is kaetud laudadele, millelt igaüks saab uusi ideid ja inspiratsiooni ammutada – tere tulemast vaatama!

2018. aasta toiduvaldkonna trendides teevad ilma järgmised suunad ja nähtused:

1. Jagatavad toidud ja väiksemad taldrikud

Koos söömine ja toiduportsjonite jagamine on juba mõnda aega olnud tugev trend. Toit koondab inimesed ümber laua tähistama, mõtteid vahetama ja üksteise seltskonda nautima. Serveerimise seisukohalt tähendab portsjonite jagamine mitmetele väiksematele alustele paigutatud toite, mida samas lauas istujad omavahel jagavad. Sellise menüü kavandamisel tuleb silmas pidada, et sööjate taldrikud võiksid olla väiksemad, näiteks 21 cm läbimõõduga. See jätab laual rohkem ruumi jagatavatele portsjonitele. Ruumipuudust sobivad leevendama ka kõrgendused jm abipinnad.

2. Tänavatoit toob värvid lauale

Tänavatoiduga seondub pingevaba õhkkond, värviküllus ja üllatusmoment. Tänavatoidu kirevus ja mängulisus on leidnud tee ka restoranidesse. Omanäoline sisustus ja värvikad detailid pakuvad lahedaid üllatusi, mida kliendid restoranilt sageli ootavad.

3. Aasia mõjud ja kausitoit – sinised toonid ja puit

Sinine värvipalett, erinevad vormid ja kaunid mustrid kombineerituna puiduga mõjuvad koduselt ka siinmail ning Aasia köögi nautimiseks ei pea tingimata tuhandete kilomeetrite kaugusele reisima. Kausitoidud on kuum trend ning kausist saab serveerida põhimõtteliselt kõike, hommikupudrust sushi ja salatiteni.

4. Puhas ja tervislik toit – loodusega harmoneeruvad vormid ja värvid

Puhtast loodusest pärit toiduained, metsa- ja mereannid tunduvad veelgi mahedamad ja looduslähedasemad, kui need on serveeritud sobivatest nõudest, mille kuju ja värvid on inspireeritud loodusest. Kliendid tunnevad tänapäeval sageli huvi toiduainete päritolu ja toitude valmistamisviiside vastu. Puhast ja looduslähedast toitu aitavad väärtustada ka nõud ja serveering.

5. Suitsutamine annab maitsetele sügavust

Tule ja suitsuga mängimine on tänapäeva kokakunsti üks trende. Inimesed on läbi sajandite kogunenud lõkke ümber, tuli on ikka tähendanud soojust ja kaitset. Suits lisab pikantse nüansi igasse maitsebuketti ning seda saab toetada vastavas stiilis serveeringuga. Elav tuli loob meeleolu ja aitab täiustada erinevate roogade maitseid.

6. Rustikaalne Itaalia – puit ja maalähedased toonid

Ehtsas puuahjus küpsetatud pizza’le on raske võrdset leida ning Itaalia köögis on tõusvaks trendiks köögiviljatäidisega pizza’d. Itaalia köögi maalähedust aitab toetada rustikaalne serveering, milles on põhirõhk puidul ja looduslähedastel värvitoonidel.

7. Kullapalavik kogub tuure

Metallide seas on tõusvaks täheks kuld, mille sära peegeldub ka lauanõudes. Kuldset trendi toetavad toonid on vanade apteegipudelite pruun ja merevaigupruun, mis värvimaalimas paistab olevat uus must.

8. Hygge – nõudeseeria mõnusaks äraolemiseks

Hygge on sõna, mis toob meelde lõõgastavad hetked kamina ees, jalas villased sokid ja käes klaas punaveini. Hygge tähendab hubase heaolutunde tekitamist ja nautimist. Hygge juurde kuulub ka oma nõudesari, mille koduselt kaunid sinistes toonides mustrid aitavad nautida meelerahu ja hetkes olemist.

 

 

 

 

Kaunis ja toimiv terrass nende toodetega!

ravintola somistus E.Ahlström

Stiiliteenused restoranile!

säilytysrasiat ravintola ahsltrom

Puhas restorani tagaruum – väike luksus argipäeva!