vastuullisuus e-ahlström

Vastutustundlikkus E.Ahlströmis tähendab hoolimist inimestest ja keskkonnast

5.2.2019

Vastutustundlikkus toitlustusalal tekitab tänapäeval Soomes palju kõneainet. Kliendid nõuavad restoranidelt ja hotellidelt lisaks ilusatele lubadustele ka praktilisi tegusid. Mida üksikisik saab vastutustundlikkuse tõstmiseks teha? Aga hotell, restoran või hulgimüüja? Mina usun, et üheskoos saame üsna palju ära teha! 

Vastutustundlikkus E.Ahlströmis tähendab kõikehõlmavat mõtteviisi. Eelkõige lasub meil vastutus inimeste ees - töötajate, koostööpartnerite ja klientide ees.  Pärandame maailma järeltulevatele põlvedele ja see on meile väga väärtuslik. Püüame anda endast parima - ka vastutustundlikkuse osas - ja seetõttu arendame oma teenuseid ja tooteid pidevalt, võttes arvesse ka vastutustundlikkust. 

Nõude taaskasutuse kaudu anname taldrikutele uue elu

Töötame pidevalt selle nimel, et pakkuda klientidele lahendusi, mis muudaksid valikud lihtsaks. Restoranides tekib erinevatel põhjustel oma elu ära elanud lauanõudest portselanijäätmeid. Paljud Soome restorani- ja hotelliketid on vastutustundliku keskkonnakäitumise seisukohast juba kaua mõelnud, kuidas portselannõusid saaks taaskasutada.  Meil on pikaajalise uurimistöö tulemusena pakkuda Soome restoranidele lahendus - me taaskasutame restoranide nõud ise!

Restoranid võivad saata mahakantud puhtad nõud meile ja me toimetame need taaskasutuseks Kemiö saarel tegutsevasse tellisetehasesse tooraineks.  Sellise ulatusega teenus on toitlustusalal ainulaadne ja oleme uhked selle üle, et saame pakkuda taaskasutusteenust kõikidele restoranidele.

Hea toit ja sujuv töö kuuluvad kõigile 

Hästitoimiv ettevõte rikastab ka kogukonda. 2018. aasta lõpus alustasime nõude ja köögitarvikute annetamisega heategevuseks.  Tarnime tootevalikust välja jäetud nõud Soome Vantaasse, kus need jagatakse samamoodi nagu toiduabi näiteks linna vabatahtlike keskustele, kogudustele ja ühingutele.

Restoranivaldkonna areng on meile tähtis

Toetame toidukultuuri, restoranikultuuri ja kutseoskuste arendamist mitmel moel, kaasa arvatud koostöö kaudu kokkade võistluste korraldamisel. Lisaks edendame valdkonna võrgustumist ja kutseoskuste arendamist erinevate sündmuste kaudu. 

Vastutustundlikkus ja targad valikud E.Ahlströmis 100 aasta pärast

Mais 106-aastaseks saav Soome ettevõte E.Ahlström vaatab vähemalt sama kaugele tulevikku. 400 püsikliendiga portfoolio mõjutab valdkonda olulisel määral.  E.Ahlströmi väärtused on koostöö, areng ja vastutustundlikkus, aga mida see meie jaoks praktikas tähendab? 

Tööjõud on meie kõige väärtuslikum ressurss ja seetõttu innustame kõiki ettevõtte arendamisel kaasa lööma. Usume, et kui üksikisik areneb ja end hästi tunneb, areneb ja õitseb ka ettevõte. Käitume kõik vastutustundlikult ka indiviiditasandil, näiteks poolteist aastat tagasi otsustasime pudelivee asemel hakata tarbima kraanivett. 

Innustame oma personali otsima pidevalt vastutustundlikke tooteid ja materjale.  Meie tootevalikus olevad ühekordsed nõud on kõik 100% biolagunevad ja valmistatud muuhulgas kookosest, bambusest, puidukiust ja suhkruroost. Meie nõudetarnijad asuvad Euroopas ja enamik müügil olevatest nõudest ka valmistatakse Euroopas: Saksamaal, Suurbritannias ja Prantsusmaal. Paljusid tehaseid olen ka isiklikult külastanud. 

Ootame huviga ka klientide ettepanekuid ja ideid, kuidas teha vastutustundlikke valikuid ja kuidas need valikud meie igapäevaellu tuua.  Kutsume üles ka teisi ettevõtteid arendama jätkusuutlike valikuid ja dialoogis osalema! 

Iga tegu muudab maailma. Mõelge, mida kõike me suudaksime üheskoos ära teha!

E.Ahlströmis osani ja müügijuht Teija Sääksmäki

lühtrid küünlad restoran

Laternad ja küünlad restorani terrassile

Kaunis ja toimiv terrass nende toodetega!

ravintola somistus E.Ahlström

Stiiliteenused restoranile!