Plastist klaasid

Kui ilmad vähegi soojemaks lähevad, tahavad inimesed rohkem õue sööma minna – grillima ja piknikule – ning toimub palju vabaõhuüritusi, kust ei puudu samuti hea toit ja jook. Ühekordsed plastikust nõud on väga kerged ning lendavad väiksemagi tuulega laiali, lisaks ei ole need keskkonnasõbralikud ega näe ka eriti head välja, mistõttu hakkavad nad aina enam minevikku jääma ning asemele tulevad korduvkasutatavad kvaliteetsed plastikust nõud.

Mõned omavalitsused on juba tänaseks keelanud vabaõhuüritustel ühekordsete nõude kasutamise, lisaks on inimesed ka ise keskkonnateadlikumad ning panustavad jätkusuutlikumale tarbimisele. Ühekordsetest topsidest järelejäävad prügihunnikud üritustel ei meeldi ei korraldajatele ega osalejatele. Klaasist nõud on festivalidel ja muudel väliüritustel üsna ohtlikud, kuna maha kukkudes lähevad nad katki ja võivad osalejaid vigastada. Väga heaks alternatiiviks on aga kujunemas korduvkasutatavad plastikust topsid ja pokaalid – need ei lähe kukkudes katki, nad ei tekita tohutult prügi, vaid neid saab aina uuesti kasutada ja enamasti on nad pestavad nõudepesumasinas.

Lugu jätkub pärast toodete loetelu

Tänapäevane tehnoloogia on plastikklaasid teinud nii vastupidavaks, et need peavad kenasti vastu igapäevasele kasutusele ja tootjad lubavad üldiselt, et plastikklaase saab nõudepesumasinas pesta sadu, kui mitte isegi tuhat korda, ilma et need hakkaksid kulumise märke ilmutama. Lisaks näevad plastikust klaasid väga head välja, kaugelt ei paista isegi välja, et need pole klaasist, sellest saab aru alles klaasi ise kätte võttes.

Mõned baarid on võtnud plastiktopside puhul kasutusele pandisüsteemi, ehk siis koos joogiga maksab inimene ka plastikklaasi eest ja kui see baari tagasi viia, saab raha tagasi. Sellist süsteemi tasub kindlasti kasutatada ka väliüritustel, et motiveerida inimesi mitte nõusid vedelema jätta, vaid tagasi tooma, et need saaks ära pesta ja uuesti kasutusse anda.

Plastikklaase, sarnaselt tavaliste klaasidega, on saadaval erinevates värvitoonides, lisaks saab neile trükkida ürituse või toitlustusasutuse logo, mis lisab omapära ja igaüks leiab kindlasti meelepärase välimusega topsid ning pokaalid. Tasub aga meeles pidada, et läbipaistev plastik on siiski pisut keskkonnasõbralikum kui värviline.

Suviti kolivad sageli ka pere- ja sõpruskonnad oma koosviibimistega õue – minnakse grillima, loodusesse piknikule või lausa pikemale matkale. Plastikust klaasid on piisavalt kerged, et neid seljakotis või piknikukorvis kuhu iganes kaasa võtta, kuid samas näevad stiilsed ja elegantsed välja ning nendega saab katta ilusa laua otse loodusesse või pakkuda kihisevat jooki rannaliival.

Plastikklaasid on hea mõte ka laste sünnipäevadel, toimugu need siis siseruumis või õues. Lapsed kipuvad palju ringi jooksma ja klaase ümber ajama, plastikust klaase kasutades on kildude tekkimise oht üsna olematu ning seetõttu on plastik kindlasti turvaline valik.

Lisaks jookidele saab plastikklaasidest serveerida väga mitmeid roogasid ja suupisteid. Pokaalidesse saab valmis panna portsjoni kaupa salatit, olgu see siis kartuli- või puuviljasalat. Topsidesse on mugav sättida tikkude-varraste otsa lükatud suupisteid, marju, puuvilju või juustusid, samuti sobib topsist serveerida küüslauguleibu või juustupalle. Tasub olla loominguline ning leida suvisteks koosviibimisteks leidlikke serveerimisviise.

Komplekt ilusaid plastiktopse ja –pokaale võiks kõigil varuks olla, et võõrustada aiapeol külalisi või võtta need kaasa suvistele väljasõitudele. Miks mitte hoida neid varuks ka autos, nii on nad ka kodust kaugemal olles alati käepärast.

 

Oleme puhkusel 22.7-26.7.

Õigete valikutega vastutustundlikuma tuleviku suunas

Keskkonnasõbralikud tooted restoranidele ja hotellidele