Keittiöveitset ja sakset ravintolaan -  E.Ahlström

Kööginoad ja käärid

Meie valikus olevad kööginoad taluvad igapäevast kasutamist. Hoolikalt valitud kvaliteetne nuga võib teid teenida kümneid aastaid ning sobib mitmesuguste toiduainete lõikamiseks.

Meie laias valikus on mitmesuguseid kööginugasid alates üldotstarbelistest kokanugadest kuni fileerimis- ja köögiviljanugadeni. Global-kööginoad on valmistatud karastatud, roostevabast Cromova 18 terasest, mille suurepärane kõvadusaste pikendab noa kasutusiga.

Ka Šveitsi päritolu Victorinoxi nugade kõrge kvaliteet ja tipptasemele viidud teravus on tuntud kõikjal maailmas. Meie valikust leiate ka teatud kasutusotstarbeks mõeldud kööginoad, näiteks liha- ja leivanoad, puuvilja- ja koorimisnoad.

Kööginoa valimine

Valimisel tuleks arvesse võtta järgmist: 

  • Teravus: pöörake tähelepanu terase kvaliteedile ja teritatavusele. Terav kööginuga on ühtaegu turvaline ja mugav kasutada.
  • Kasutatavus: kui kööginoa käepide on vormitud selliselt, et see istub käes tasakaalustatult, siis on lõikamine lihtne ja nuga pole vaja peos pigistada. Näiteks Victorinoxi nugade karedapinnaline Fibroxi käepide tagab hea haarduvuse ka niiske ja õlisena.
  • Lõikejälg: täpse lõikejäljega näevad toiduained ka taldrikul head välja.

Hoidke kööginoad teravad

Puhastage, loputage ja kuivatage nuga pärast igat kasutuskorda, et näiteks soolad ja puuviljahapped tera ei söövitaks. Kontrollige iga noa puhul eraldi, kas see sobib nõudepesumasinasse. Kui pesete kööginuge masinaga, siis jälgige, et see ei puutuks vastu masinat ega muid köögitarbeid, mis tera kiirelt nüristaksid. Puust käepidemega kööginoad masinpesuks ei sobi: neid tuleb pesta käsitsi ja noa pead aeg-ajalt õlitada.

Teritage kööginuge regulaarselt, et need püsiksid võimalikult pikalt kasutusel. Hooldav teritamine pärast igat kasutuskorda tasub ära! 

Hoidke kööginuga kaitstuna, näiteks noahoidjas, noamagneti küljes või noakotis. See aitab neil kauem teravana püsida. Tutvuge teritus- ja säilitusvahenditega.

Keskkonnasõbralikud tooted restoranidele ja hotellidele

Ringlussevõetud PET-materjal sisustustoodetes

Õigete valikutega vastutustundlikuma tuleviku suunas