Käärid

Tõenäoliselt leiduvad vähemalt ühed käärid igas majapidamises, eriti vajalikuks ja kõige sagedamini kasutatavaks osutuvad nad tihtipeale just köögis. Ilmselt lõikavad kõik kääridega pakendeid lahti, kuid korralike universaalsete köögikääridega saab teha väga palju muudki, mille peale esialgu ehk tulla ei oskakski.

Korralikud köögikäärid ei maksa eriti palju, kuid on igapäevaselt vajalikud ja tänuväärt abivahendid erinevate asjade lõikamiseks. Lisaks näiteks kilepakendite avamisele saab köögis kääre kasutada ka toiduainete lõikamiseks, mis teeb tihtipeale kokkamise kiiremaks ja mugavamaks.

Lugu jätkub pärast toodete loetelu

- Käärid sobivad peaaegu kõigi õhukeste toitude lõikamiseks. Lõika kääridega ürte, näiteks basiilikut, peterselli ja murulauku. Eralda peakapsas lehtedeks ja lõika kääridega salatisse parajad ribad. Lõika sektoriteks pitsa ja quesadillad. Kui soovid pirukale muretainast kujundeid ja mustreid peale meisterdada, saab samuti rullitud tainast sobivad kujundid või ribad kääridega välja lõgata.

- Lõika kääridega viinamarjakobar väiksemateks käepärasteks portsjoniteks või eemalda kale-kapsalt kõvad ja puitunud varred.

- Tükelda konserveeritud terveid tomateid, päikesekuivatatud tomateid ning miks mitte ka kuivatatud puuvilju, näiteks aprikoose.

Laske fantaasial lennata! Ainus, millele tavalised köögikäärid peale ei hakka, on luud ja kondid, seega võiks terve kana tükeldamiseks kasutada spetsiaalseid kanakääre. Samuti tasub meeles pidada, et konservide ja purkide avamiseks on teised vahendid ning kääridega selliseid asju avades rikute käärid ära. Kui kääride eest korralikult hoolitseda, kestavad nad pikki aastaid. Kindlasti tuleb tähelepanu pöörata hügieenile ning köögikääre regulaarselt pesta, sageli sobib pesemiseks ka nõudepesumasin. Kui käärid lähevad nüriks, tuleks neid teritada, sest kõik nürid tööriistad on ohtlikumad kui teravad.

Ka lastele meeldib üldiselt kõike lõigata, seega andke neile julgelt käärid kätte ning kutsuge appi kööki toimetama, ürtide lõikamisega saab kindlasti juba hakkama nii mõnigi väiksem laps.

Oleme puhkusel 22.7-26.7.

Õigete valikutega vastutustundlikuma tuleviku suunas

Keskkonnasõbralikud tooted restoranidele ja hotellidele