Fiskars

Lõikelauad ja-vahendid

Lõikelauad saavad profiköökides tugevalt kasutust. Neid on vaja iga päev, paljudes eri suurustes ja eri kasutuseesmärkidega. Meie valikust leiate nii suuri kui ka väikeseid lõikelaudu profikasutusse, nii puust, plastist kui ka värvkodeeritult. Aitame teid meelsasti nende valimisel!

Millised lõikelauad sobivad profiköökidesse?

Profiköögis peab olema piisavalt lõikelaudu, et näiteks tooreid ja küpseid tooraineid ei töödeldaks samade vahenditega. Lõikelauahoidiku abil hoiate lõikelauad õiges järjekorras ja alati kergesti kättesaadavad.

Kas lõikelaud peaks olema puust või plastist? Eriti tugevalõhnalisi, tooreid või värviandvaid tooraineid tuleks töödelda plastist lõikelaual. Puust lõikelaud on samas ökoloogilisem valik kui plastlaud, see on noaterale õrnema toimega ning peab kauem vastu, ent nõuab hooldust.

Puust lõikelaudade eelised profikasutuses

Puust lõikelauad on plastlaudadest pehmemad ning seetõttu ei nürine noaterad nii kergesti kui kõva plastlõikelauda kasutades.

Puust lõikelaud on hügieeniline: puidu antibakteriaalsete omaduste tõttu võivad bakterid puust laua pinnal surra kiiremini kui plastlaua pinnal. Kuna puit on poorne materjal, tuleb seda pärast kasutamist hoolikalt puhastada ning see peab enne järgmist kasutamist korralikult ära kuivama. Puhastage puust lõikelauda kiirelt voolava vee all ning kuivatage seejärel.

Puust lõikelauad peavad kaua vastu: hea hoolduse korral saab neid kasutada aastaid, plastist lõikelauad kuluvad aga kiiremini ja neid tuleb vahetada. Puust lõikelaua pinda võib lihvimisega tasandada Aeg-ajalt tuleks puust lõikelaua pinda ka õlitada.

Plastikust lõikelaudade eelised profikasutuses

Plastist lõikelauad on kerged, kasutajasõbralikud ja hügieenilised: plastist lõikelauad on masinpestavad ja tänu oma kergusele sobivad need mitmeks otstarbeks.

Plastist lõikelaudade näiteid:

Meisterkokkade poolt välja töötatud Profboardi lõikelauakontseptsioon koosneb lõikelauast ja selle külge käivatest vahetatavatest värvkodeeritud lõikealustest. Õhukesed lõikelauad võtavad ka vähem säilitusruumi.

GastroMax™ Bio lõikelauad on valmistatud 98-protsendiliselt bioloogilisel toorainel põhinevast komposiitmaterjalist. Soomes valmistatud lõikelaudades saavad kokku puidu looduslik välimus ja plasti kasutatavus, näiteks masinpestavus. GastroMax™ Bio lõikelauad sobivad ümbertöötlemiseks nagu kõik muudki plasttooted.

Aitame teid meelsasti õigete lõikelaudade ja muude profiköögis vajalike vahendite leidmisel. Võtke ühendust!

Oleme puhkusel 22.7-26.7.

Õigete valikutega vastutustundlikuma tuleviku suunas

Keskkonnasõbralikud tooted restoranidele ja hotellidele