Dekoratiivpadjad ja-pleedid

Dekoratiivsed padjad on ilusad ja praktilised asjad, seega on nende kasutamine sisustamise juures väga mugav ning isegi kaval mõte. Pole ühtegi õiget ega vale viisi, kuidas neid kasutada ja kombineerida, igaüks saab olla loominguline ning oma fantaasia tööle panna, arvestades just konkreetse ruumi eripärade ja isiklike maitseeelistustega. Kui remonti tehakse üldiselt mitme aasta tagant ja sama kehtib mööbli vahetamise kohta, siis dekoratiivsed padjad on just see lihtne ja taskukohane viis ruumile uue ilme andmiseks – vaid mõni vahva padi võib üldmuljes väga palju muuta. Patjade abil saab ilma suurema vaevata ruumi ühtseks tervikuks kokku liita, kasutades patjadel selliseid värve, mis on juba näiteks seintel, vaipadel ja kardinatel.

Lugu jätkub pärast toodete loetelu

Dekoratiivsete patjade valik ei piirdu enam ammu ühtmoodi kandiliste variantidega, vaid lausa vastupidi – valida saab väga erinevate kujude, värvide, mustrite ja ka materjalide vahel. Mõned padjad on litrite või narmastega, mõnel on nurkadel või lausa kõigil külgedel erinevad tupsukesed küljes. Laste mängutubades kasutatakse aina enam nii loomede kui pilvekeste kujulisi patju ning padjakatetel erinevaid tekstuure, mida väiksed inimesed rõõmsalt avastada saavad. Maalähedasema stiiliga tubadesse sobivad kenasti lõngatuttidega ääristatud padjad, moodsamasse ja luksuslikumasse korterisse saab valida näiteks ümmargused sametist padjad. Juba mõnda aega on levinud ka erinevate tekstide ja tsitaatidega padjad, mis omakorda aitavad ruumile isikupära lisada.

Ilmselt kõige klassikalisem variant on dekoratiivseid patju kasutada diivanitel. Miks piirduda vaid diivaniga komplektis olevate, sageli ühevärviliste patjadega, kui niivõrd lihtne on oma maitse järgi neile sobivad padjad lisaks juurde valida. Kui sofal on aktsenti andmaks kas või mõni üksik dekoratiivne padi, ei paista see välja igav ega paljas. Tasuks arvestada vaid sellega, et kogu diivanit patjadega üle ei kuhja, muidu ei jää enam ei endal ega külalistel ruumi mugavalt istuda. Suuremad padjad tasub panna diivani nurkadesse, väiksemad ja kitsamad keskele. Kas asetada padjad mitme kaupa ühte kohta või hajutada nad diivanile laiali, on samuti igaühe enda otsustada – vahva tulemuse saab mõlemat moodi. Kokteilide nautimise ajal on padjad jällegi head abimehed, et end diivanil mugavasti sisse seada.  

Hotellitoas on olulisemad muidugi hea madrats ja mõnusad voodilinad, kuid päevasel ajal annavad voodile sätitud dekoratiivsed padjad kogu ruumile laheda vungi. Tavalisi ja dekoratiivseid patju omavahel kenasti kombineerides saab päevaks voodile ilusa seade teha. Tänu ilusatele patjadele ei paista hotellitoa voodi igav ega lage. Voodis lugemiseks on väga hea patju selja taha toeks panna ning öösel on dekoratiivseid patju lihtne hoiustada kas lihtsalt põrandal virnas, mõnel toolil või aknalaual.

Hea mõte on dekoratiivseid patju kasutada ka toolidel, kus nad lisavad nii ilu kui hubasust, kuid vajadusel saab neid selja taha mugavaks toetuseks asetada. Pikemal õhtusöögil või sõpradega laua taga aega veetes on lisapehmendus ja –toetus väga mugav. Miks mitte sättida dekoratiivseid patju terrassimööblile, põrandale lugemisnurka või kohvikusse.

Kõik ühes toas või ühel diivanil kasutatavad dekoratiivsed padjad ei pea sugugi ühesugused olema, vabalt võib erinevaid värve ja materjale kokku sobitada. Kui pole soovi värvigammat väga kirjuks ajada, on hea sobitada sarnast tooni, aga erinevast materjalist padjad ning värvitoon seob nad ühtseks tervikuks. Kui ruum ja mööbel on näiteks ühtlaselt heledates toonides, saab erksate dekoratiivpatjadega lihtsasti kontrasti luua. Kui aga diivan või voodikate on väga silmapaistev ja kirev, siis saab kasutada ühevärvilisi heledaid patju, mis ei hakka omavahel võistlema, vaid ruumi ilmet hoopis tasakaalustavad.

Dekoratiivsed padjad annavad lõputult võimalusi erinevateks kombinatsioonideks. Mõistlik on soetada selliseid patju, millel on eemaldatavad katted – nii on lihtne katteid pesta ning erinevaid padjakatteid vastavalt soovile ja hooajale vahetada, ilma et padjasisud liiga palju hoiuruumi võtaksid. Tasub julgelt erinevaid värve, kujusid ja mustreid omavahel sobitada, katsetades leiab kindlasti igaüks enda jaoks lahedaimad variandid.  

Õigete valikutega vastutustundlikuma tuleviku suunas

Keskkonnasõbralikud tooted restoranidele ja hotellidele

Sooduskampaania valitud klaasidele -25%