Kunsttaimed ja -lilled

Taimedes ja lilledes on alati olnud see miski, mis mõjub inimestele rahustavalt ning tekitab igas ruumis ja igal üritusel meeldiva õhkkonna. Elustaimede asemel on väga mugav ja praktiline alternatiiv kasutada kunsttaimi. Kunstlilled ja –taimed võivad nii mõneski tekitada kahtlusi, kas need ikka on ilusad ja näevad tõesed välja, kuid tänaseks päevaks on need kahtlused õnneks üldjuhul täiesti asjatud, kuna ka kunstlikud lilled ja taimed on elusatega äravahetamiseni sarnased. Sageli on palja silmaga neil võimatu vahet teha ning isegi katsudes võib kunstlik materjal üsna ehe tunduda.

Lugu jätkub pärast toodete loetelu...

Kunsttaimi ja -lilli leidub igas suuruses ja variandis ning igale maitsele. Aseta kõigile restoranilaudadele väike dekoratiivkuusk või lillekimp, kaunista pidulikud sündmused murupallidega, dekoreeri pärgadega uks või sein, eralda rippuvate okstega ruum või pane mitmemeetrine potis puu põrandale – kõike seda saab teha kunsttaimedega.

Kunsttaimed peavad muutumatutena vastu aastaid, tänu sellele on nad väga hea investeering ning lõpuks ka keskkonnale säästlikum. Elus taimedega võib ikka ette tulla, et üritus on kohe algamas, kuid lilled on suure kuumusega longu vajunud või restoran avatakse külastajatele mõne hetke pärast, kuid eelmise päeva lilled on närtsinud ning kuller pole värsketega veel kohale jõudnud. Üritustel alles jäänud uhkete lilleseadete või raiutud noorte kasepuudega pole ilmselt pärast midagi peale hakata ja need leiavad tee prügi hulka, kuid kunstlikust materjalist taimi saab ikka ja jälle uuesti kasutada.

Paljud elusad taimed on väga nõudlikud nii mulla, valguse kui ka hoolduse osas, lisaks on nende eest hoolitsemine kellelegi kas lisatöö või tuleb taimede eest vastutajaks otsida täiesti eraldi inimene. Kunsttaimede puhul on kõik need mured olemata – kunstlilled püsivad ilusad kas või pimedas keldris asuvas restoranis, keegi ei pea neid kastma, ümber istutama ega muretsema selle pärast, et nad ühel päeval närtsinud või kollaseks tõmbunud on.

Kunsttaimed ja –lilled võivad mitmel juhul elusatest ohutumaks osutuda. Tänapäeval on üsna tavapärane võtta üritusele ja restorani kaasa lemmikloomad või väikesed lapsed, kes võivad taimi suhu panna. Kunsttaimede puhul ei ole ohtu, et need mürgised on, seega ei saa ka abitumad pereliikmed endale nendega liiga teha. Näiteks liiliad on väga ilusad, uhked ja suursugused lilled, kuid lõhnavad väga tugevalt ning mõni on nende vastu allergiline. Kunstliiliatega saab tekitada elusate lilledega võrdväärse atmosfääri, kuid nad ei häiri kedagi ega tekita tervisele ebameeldivusi.

Eluslilli armastavad sageli erinevad putukad ja mesilased ning see võib eriti terrassidel ja vabaõhuüritustel üsna ebameeldivaks osutuda, kunsttaimed hoiavad ebameeldivad putukad eemale, samuti pole karta kahjureid. Kõik taimed ei sobi omavahel kokku, kuid kunsttaimed võib kokku sobitada ainult visuaalset poolt hinnates – ei varjuta üks teise valgust ära ning kõrvuti saab panna taimed, kes looduses väga erinevat kasvukohta armastavad.

Lisaks mitmetele praktilistele eelistele on kunsttaimedel veel see pluss, et soovitud atmosfääri saab tekitada ükskõik kuhu ja ükskõik, millisel aastaajal. Värskeid pojenge võib saada vaid mõnel kuul aastas, kuid kunstlilledega saab ehtida peopaika aastaringselt. Oma restorani saali, terrassile või hoovi saab „istutada“ puud, mis meie kliimas üldse ei kasva, olgu selleks siis troopiline palm kokteilibaaris, oliivipuu kreekapärases tavernis või õitsev kirss jaapani toite pakkuvas söögikohas.

Ruumi eraldamiseks võib kasutada näiteks avatud riiuleid, mis on täidetud kunstlike maitsetaimede pottidega või riputada kunstlikud taimed alla otse laest. Tühjad ja igavana mõjuvad seinad võib dekoreerida kunsttaimedega kaetud seinaplaatidega.

Kunsttaimed näevad tõesti ilusad ja tõetruud välja, neil on eluslillede ees väga palju praktilisi eeliseid ning nende abil saab lihtsasti igasse ruumi ja üritusele luua ideaalse atmosfääri ja meeleolu. Kunsttaimede abil saavad rõõmsamaks ja elavamaks ka valgus- ja soojusvaesemad ruumid, kus elustaimedel elulootust ei oleks.

Õigete valikutega vastutustundlikuma tuleviku suunas

Keskkonnasõbralikud tooted restoranidele ja hotellidele

Sooduskampaania valitud klaasidele -25%