Lühtrid ja küünlad

Ilmselt on raske leida inimest, kelle jätaks külmaks elav tuli. Tuleleek tekitab alati sooja, õdusa ja romantilise õhkkonna. Kui kaminat või tuleaset parasjagu võtta ei ole, siis küünlad sobivad igale poole – kas siis lahtiselt või laternas. Raske on ette kujutada pulmapidu või romantilist õhtusööki ilma küünaldeta, kuid hämaramal ajal tekitavad küünlad mõnusa ja koduse õhkkonna kõikjal – olgu selleks siis mõne sündmuse tähistamine peopaigas või õhtusöök perega restoranis. Küünlavalgus tekitab inimestes hea tunde ning nad viibivad laua taga meelsasti pikka aega, nautides samal ajal head toitu ja maitsvaid jooke. Küünlad on lihtsaim viis luua õdus atmosfäär ning kogu õhustikule viimane lihv anda.

Lugu jätkub pärast toodete loetelu...

Küünlaid on väga erinevus mõõdus ja värvitoonis, igaks sündmuseks ja igasse ruumi saab valida parasjagu sobivaimad küünlad, olgu nendeks siis pisikesed teeküünlad või massiivsed ja kõrged sammasküünlad. Klassikalised antiikküünlad on samuti jätkuvalt hea valik, kuid vajavad kindlasti spetsiaalset küünlajalga ning nendega on seetõttu eksperimenteerimine piiratum. Selle eest ise kenasti püsti seisvaid teeküünlaid ja laiemaid sammasküünlaid saab lisaks spetsiaalsetele küünlajalgadele sättida ka kõiksugu muudesse kohtadesse, peaasi et aluspind või nõu oleks tule- ja kuumuskindel. Küünlaid võib panna veinipokaali, klaasi, kaussi, vaasi või kuumakindlale madalale alusele, miks mitte alusele küünalde vahele sättida kivikesi või klaaskuule. Väiksemaid küünlaid saab panna ka spetsiaalsetesse küünlahoidjatesse, mis on kas või laest alla riputatud. Hea mõte on erineva suuruse ja kõrgusega küünlad lähestikku ühte punti sättida, nii annavad nad jällegi hoopis teistsuguse efekti. Kaunisse kompositsiooni sätitud küünlad on ilus vaatepilt isegi päeval ja ilma põlema panemata.

Küünlaid valides tasub arvestada nende põhiliste omadustega. Üks oluline näitaja on põlemisaeg – näiteks mõned teeküünlad põlevad ainult neli tundi ning siis kustuvad, andes endast märku tahmajutiga. Mugavam on, kui küünlad põlevad terve ürituse vältel või kuni restoran lahti on, järgmisel päeval saab küünlad uute vastu vahetada. Üritustele ja restoranidesse tasuks valida kas lõhnatud või minimaalse aroomiga küünlad, kuna inimeste lõhnaeelistused on väga erinevad ning keegi ei soovi, et tugev aroom varjutaks toidu lõhna või tõmbaks kogu tähelepanu endale. Veel üks oluline märksõna on vaha – vali küünlad, mis põleksid ilusti ja ühtlaselt, ega tilgutaks kogu ümbrust küünlavaha täis.

Kuna küünaldega käib kaasas ka elav tuli, ei saa kindlasti tähelepanuta jätta ohutust, kõigil peab küünalde keskel turvaline olema. Eriti pikkade küünalde puhul võiks jälgida, et nad kindlalt küünlajala pesas on, ega ka õrnalt vastu minnes ümber ei kuku. Sammasküünlad seisavad kenasti ise püsti, aga nii tuleohutuse või võimaliku vaha tilkumise eest kaitsmiseks peaks neil kindlasti olema alus. Kenasti sobivad nad ka vaasi või mõnda teise kõrgemasse klaasnõusse. Küünlavalgus tekitab küll lisaks õdusale atmosfäärile valgust, kuid ainuüksi küünlavalgusest ilmselt ei piisa – turvaliseks liikumiseks peaks üldiselt mõni valgusallikas veel lisaks olema.

Terrassidel ja väliüritustel, kus liigub tuult, on hea lahendus laternad, mis küünla kindlalt paigal ja leegi kaitstuna hoiavad. Sisemine materjal on laternatel peamiselt klaas, kuid väljast võivad nad kaunistatud olla näiteks metalli, bambuse või rotangiga – vali vaid enda jaoks sobivaim või kombineeri neid nutikalt omavahel. Lisaks välitingimustele sobib laternaid loomulikult ka siseruumides kasutada.

Küünalde valik on tõesti lai, neid on nii ümbrises kui ümbriseta, valgeid ja värvilisi, madalaid ja laiu ning kõrgeid ja pikki – vali sobivaimad ja meeldivaimad välja ning dekoreeri oma ruum või üritus pilkupüüdvaks ja unustamatuks. Küünlad ja laternad on ühtaegu nii vahva sisustuselement kui praktiline abivahend imelise atmosfääri loomisel.

Oleme puhkusel 22.7-26.7.

Õigete valikutega vastutustundlikuma tuleviku suunas

Keskkonnasõbralikud tooted restoranidele ja hotellidele