Maljakot ravintolaan ja kahvilaan Eahlstrom

Vaasid

Vaasid on sisekujunduses ühed väga tänuväärsed asjad – neil on praktiline väärtus ja ka oluline roll imelise õhkkonna loomisel nii kodus, erinevatel sündmustel kui ka avalikus ruumis, näiteks restoranides. Vaase on väga erinevas suuruses ja erinevast materjalist, kuid nad on enamasti alati piisavalt kerged ja väiksed, et kõik jõuaks neid ringi tõsta, vajadusel kuskil hoiustada ning vastalt vajadusele ja hooajale sobivalt eksponeerida. Isegi kui vaase ei kasutata parasjagu sisustuselementidena, võiks nad igas restoranis ja igal üritusekorraldajal siiski olemas olla, kuna tihtipeale toovad inimesed kaasa lilli ning siis on hea nad panna ikkagi selleks ette nähtud kohta ehk vaasi, ega pole vaja hakata mõtlema tagavaravariantidele, mis ei pruugi ilus välja näha.

Lugu jätkub pärast toodete loetelu...

Klassikaliselt kasutatakse vaase mõistagi värskete lillede jaoks, kuid siingi saab olla väga loominguline ja vaasid vastavalt hooajale või ürituse stiilile enda jaoks tööle panna. Stiilne ja pilkupüüdev vaas sobib kenasti sisustuselemendiks ka uhkes üksinduses, ilma et sinna üldse midagi sisse peaks panema. Samas saab vaasi panna lisaks lilledele ka kõrrelisi, rohelisi taimi, kunstlilli või hoopis midagi muud. Läbipaistvatesse klaasist vaasidesse saab panna väga erinevaid asju, mis siis efektse sisekujunduselemendina kenasti tööle hakkavad. Suurde klaasvaasi sobivad hästi veinipudeli korgid, erinevas suuruses vaasidesse saab sobitada LED-tulukesi või lihtsalt valguskette, mõnusat aroomi annavad kohvioad või kaneelikoored, maalähedasema õhkkonna loomiseks pane vaasi kasvõi lõngakerad – igaüks leiab kindlasti oma vajadustele vastava lahenduse. Kui vaasis on eluslillede asemel kunstlikust materjalist lilleõis või oksad, saab vee asmele panna liiva, klaaskuulikesi või mõnd muud materjali, mis ka raskema oksa sirgelt püstisena aitab hoida ning omakorda visuaalselt palju juurde annab. Talvisel perioodil ja jõulude ajal sobivad klaasist vaasidesse nii küünlad kui näiteks käbidest, jõulutulukestest ja – kuulidest seade.

Vaase on valida väga erinevates suurustes, värvides ning ka materjalivalik on üsna lai. Põhiliselt on vaasid kas klaasist, keraamilised, kristallist või portselanist, kuid leidub ka metallist vaase. Kõige universaalsemad on materjalina klaas ja keraamika, neid annab hõlpsasti sobitada iga stiiliga. Tasub varuda sama stiili, kuid erineva kõrguse ja suurusega vaase, et neid siis vastavalt vajadusele kombineerida.

Tavaline on vaasid panna toidulauale, kuid nad sobivad kenasti ka baariletile, erinevatele abilaudadele ja aknalauale. Suured ja kõrged vaasid mõjuvad efektse sisustuselemendina ka põrandal. Miks mitte ehtida stiilsete ja pilkupüüdvate vaasidega terve riiul või isegi üks sein oma restoranis ning teha sellest justkui omamoodi kunstinäitus.

Paljude väikeste laudadega ruumi sobivad väikesed madalad vaasid, samas suurtele ümmargustele laudadele sobib suurepäraselt kõrgem ja suurem vaas. Kui tegemist on söögilauaga, kus ümber istub palju inimesi, tasub kindlasti mõelda sellele, et suur ja massiivne vaas koos suure lillekimbuga ei hakkaks segama inimeste omavahelist suhtlust, sellisel juhul on hea kasutada kmadalamaid klaasist vaase, millel on kitsas jalg. Tasub jälgida, et lilled või muud seaded ei hakkaks vaasiga tähelepanu pärast võistlema. Mida uhkem ja kirevam on vaasi sisu, seda tagasihoidlikum võiks olla vaas. Kui aga tegemist on erikujulise ja kirevate värvidega vaasiga, võiks sisu jääda vaoshoitumaks, et vaas saaks ruumis esile tulla ja tähelepanu püüda.

Vaaside kasutusala on tõepoolest lai – pane vette värske lilleõis, kasuta tühja vaasi sisustuselemendina või ole loominguline ja säti vaasidesse kõikvõimalikke erinevaid dekoratiivseid asju alates kividest, lõpetades aromaatsete kuivatatud sidruniviiludega. Iga kujundaja saab oma fantaasia tööle panna ja kaunitesse klaasvaasidesse vastavalt vajadusele kas või iga päev uue kompositsiooni teha. Restorani või mõne muu peokoha stiilseks kujundamiseks ja ka praktiliseks kasutamiseks leidub vaase igale maitsele. Igaüks leiab kindlasti vaasid, mis aitavad just tema ruumidesse luua suurepäraselt sobiva atmosfääri.

Oleme puhkusel 22.7-26.7.

Õigete valikutega vastutustundlikuma tuleviku suunas

Keskkonnasõbralikud tooted restoranidele ja hotellidele